Informacje

W moim ogródku rosną pomarańcze, cytryny, mandarynka, storczyki, granat, passiflory, figa, oliwka i coś co wyrosło z nasion przywiezionych z jakiejś wycieczki. Wiosną kwitną tulipany. Wszystkie rośliny posadzone są w pojemnikach ponieważ mój ogród mieści się na balkonie. Prawie wszystkie moje rośliny potrzebują dużo światła i uwielbiają ciepło i właśnie dlatego latem wynoszę je na  balkon. Jest on usytuowany od strony południowej ale  mam tu także ocienione miejsce, gdzie  latem kwitną storczyki.

Gdy widzimy na wakacyjnych zdjęciach rosnące przy ulicy albo stojące w pięknych donicach w czyimś ogrodzie pomarańczowe drzewa, zawsze jesteśmy pod wrażeniem, u nas nie spotyka się takich widoków na co dzień. Jednak każdy, kogo te rośliny zachwycają może stać się ich właścicielem i cieszyć się widokiem rosnącego, kwitnącego i owocującego cytrusa przez cały rok. Moją wielką przyjemnością są cytrusy. Jak na razie w swojej kolekcji  posiadam:

Pomarańcze słodkie: valencja

Pomarańcze gorzkie:  Bouquet de Fleurs

Pomarańcza trójlistkowa

Pomarańcza chinotto z pestki

Australijska Fingerlimette

Lima kaffir (skrzydła anioła)

Cytron maxima

Cytryny:Feminello, Lunario

Mandarynki: klememtynki

Kalamondynka

Limonella (Limquat)

W 2012r. przeprowadziłam się do nowego większego mieszkania z dwoma balkonami wychodzącymi na południe i południowy zachód. Odpowiednie strony świata przy wyborze nowego miejsca zamieszkania były jednym z najważniejszych kryteriów.

Chciałabym jeszcze mieć pomelo i cytrona rękę buddy.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: fsockopen(): unable to connect to www.sweetcaptcha.com:80 (Connection timed out) in /home/grupaf1/domains/jakobieta.eu/public_html/wp-content/plugins/sweetcaptcha-revolutionary-free-captcha-service/library/sweetcaptcha.php on line 71
Couldn't connect to server: Connection timed out (110)